Hodnotenie blogu:

7

Opatrenie v Petržalke

V petržalke vydali milí poslanci opatrenie na likvidáciu vonku žijúcich mačiek.
http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/petrzalka-za-krmenie-maciek-ci-h olubov-hrozi-pokuta-166.html
Ilustračná snímka. (Foto: Internet)
V bratislavskej Petržalke platí prísny zákaz prikrmovania rôznych túlavých zvierat, napríklad psov a mačiek či holubov. Za porušenie zákazu hrozí v správnom konaní sankcia až do výšky 166 €, alebo bloková pokuta 16,59 €.

Informoval o tom hovorca mestskej časti Ľubomír Andrassy. Úrad vyzýva Petržalčanov, aby rešpektovali všeobecne záväzné nariadenie o dodržiavaní čistoty a poriadku na území mestskej časti nielen v záujme ochrany ich vlastného zdravia, ale tiež v snahe zabrániť možnému šíreniu ochorení, ako napríklad toxoplazmózy.

"Toxoplazmóza je závažné infekčné ochorenie, ktoré najčastejšie postihuje deti, tehotné ženy a prejavuje sa častými bolesťami hlavy, poruchami spánku či poškodením zraku," vysvetlil hovorca.
Výzva samosprávy je podľa Andrassyho reakciou na množiace sa podnety od občanov, ktorí upozorňujú na to, že v okolí bytových domov zaznamenali v ostatných mesiacoch nadmerný pohyb túlavých mačiek. "Miestny úrad pri odchyte mačiek aktívne spolupracuje so Slobodou zvierat a samospráva vyčlenila v tohtoročnom rozpočte na veterinárnu asanáciu takmer 9 300 €," spresnil.
Ďalším opatrením je podľa neho výstavba oplotení pri revitalizovaných detských ihriskách a taktiež spolupráca úradu s vlastníkmi, správcami bytových domov pri orezávaní prerastených kríkov.
Nuž, pán Andrássy a ostatní predstavitelia MČ Petržalka si asi nepreštudovali dostupné materiály o mačkách a šírení chorôb dosť podrobne a asi to v živote nekonzultovali s veterinármi. A tiež zrejme nidky nepočuli o blahodarnom vplyve týchto zvierat na psychiku človeka a na vývin alergií v detskom veku. Presne ako píšu na mackysos, holuby odletia tam, kde si potravu nájdu, psíkov zas tak veľa nie je a väčšinou sa nájde niekto, kto ich aspoň do útulku odvedie alebo sa o ne postará, ale mačkám stále ide doslova o holý život. Dokonca boli vyčlenené peniaze na asanačné opatrenia. Nechápem, prečo sa to nemôže riešiť v spolupráci s mackysos alebo e-macky alebo akou tou organizáciou na záchranu a ochranu mačiek podobne ako v Rači! Petržalskí poslanci by si mali vziať príklad z tých račianskych - aspoň v tomto prípade.
A tak by som chcela poprosiť niekoho, kto vie zorganizovať a aj do počítača také niečo zadať:
nedala by sa zorganizovať petícia proti tomuto nehumánnemu nariadeniu?

Pridal: Andulka | 08. októbra 2009 o 12:13 | Počet zobrazení: 7810

Podpor autora článku, že zahlasuješ za neho na hlasovacích stránkach: pošli na vybrali.sme.sk


Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.

Váš nick:
Heslo:

Strana: 1

ringstiffany | 24. mája 2012 o 3:31

ringstiffany | 29. apríla 2012 o 4:05

cats | 12. októbra 2009 o 21:11

suhlas

fialocka | 09. októbra 2009 o 14:05

uplne suhlasim s andulkou....