Hodnotenie blogu:

7

O mojej veľkej strate ale aj o získaní niečoho nového

Moja láska k mačkám siaha až do veľmi raného detstva. Okrem toho, že som sa zaujímala o všetky zvieratá, mačky boli proste najkrajšie stvorenia, aké som kedy videla. Vyhľadávala som ich spoločnosť a snažila som sa získať si ich lásku už u starkej na dedine, kde sa každý rok rodili maličké... celý môj život sa vlastne točí okolo mačiek. Možno som to zdedila po mamine... nech je ako chce, moja túžba po vlastnom mačiatku sa stupňovala každým rokom až prešla do štádia, kedy sa mi môj sen splnil...:)

Asi pred troma rokmi som konečne prehovorila celú rodinu na mačiatko. Ja, v tej dobe úplný laik ohľadom mačiek, som bola náramne šťastná, keď sme sa so starkou vybrali k jednej známej, ktorej mačka práve porodila 5 nádherných obyčajných mačiatok. Výber bol ťažký, no po zdĺhavom rozmýšľaní som si domov priniesla krásnu trojfarebnú "obyčku", ktorá dostala meno Lily. Časom rástla a moja radosť bola čoraz väčšia. Bola mierne hravá, trochu škriabala, ale napriek tomu ju celá rodina nadovšetko milovala.

Lily sme mali tri roky. Bola som na ňu dosť naviazaná, mala som ju strašne veľmi rada . Približne v decembri minulého roku sa jej začalo záhadne zväčšovať bruško. Zo začiatku sme si mysleli, že je to spôsobené zvýšeným apetítom ale naše domnienky bohužiaľ vyvrátil veterinár. Najprv určil, že to môžu byť vodnatielky, preto jej nasadil odvodňovacie tabletky. Bruško sa zmenšilo ale po vysadení opäť narastalo. Na dotyk bolo ako voda, ktorá sa prelievala podľa smeru pohybu ruky. Ťahalo sa to asi pol roka. Lily bola zjavne v pohode, žiadna extrémna zmena povahy u nej nenastala- bola kľudná a už sa ani nehrala, ale to sme si vysvetľovali jej vekom a dospelosťou. Neskôr sme sa už veľmi báli- až v jeden deň začala vracať, neprijímala potravu a nevládala už ani chodiť. Za celý jej život sme sa o ňu starali ukážkovo, u veterinára sme boli každý týždeň, zaplatili sme odčervovanie novou metótou Stroghold a iné dôležité úkony. Napriek tomu však prišla posledná možnosť- dať Lily operovať. Strašne som sa o ňu bála. Keď som sa na druhý deň dozvedela, že Lilka zomrela, bolo mi strašne. Plakala som non-stop a nevidela som zmysel svojho života- ona bola môj anjelik, moja najväčšia láska. Dokázala som sa s ňou rozprávať, riešiť svoje problémy tým, že som jej ich všetky vyrozprávala- a ona ma vždy počúvala. Týždeň som nebola schopná chodiť nikam a dni nečinného sedenia v škole po takej strašnej rane osudu boli pre mňa utrpením. Lily zomrela na infekčnú chorobu FIP, čo nám nepresne objasnil lekár. Preto sme aspoň 2 mesiace nemohli do svojho domova prijať nové mačiatko. Riziko nakazenia by totiž bolo veľmi vysoké. Toto obdobie bolo pre mňa tým najťažším- po troch rokoch sa zrazu ocitnúť bez mačičky a navyše so strašnou bolesťou, ktorá mi v srdci ostane navždy.

Počas celej tejto doby sme sledovali inzeráty na mačiatka a chovateľské stanice. Na internetových bazároch sme si podali vlastné inzeráty a dúfali sme, že opäť nájdeme mačiatko, ktoré nám spríjemní pekné ale aj ťažké chvíle. Presne po 2 mesiacoch sa nám ozvala jedna pani. Vlastnila maličkú modrú britku ale mala malé deti- a keďže tie dávali piesok a granule do úst, musela mačičku predať. Bolo to pre ňu ťažké, keďže ju mala veľmi rada, preto sa snažila nájsť niekoho zodpovedného. Rozhodli sme sa, že ju pôjdeme pozrieť. Keď sme tam s maminou prišli a zbadali sme ju, nad ničím sme už nerozmýšľali. Boli sme odhodlané vziať si ju domov a urobiť sebe aj jej krásny život. Dnes má už rok a pár mesiacov a je ako anjelik. Hravá, ale aj veľmi prítulná. Miluje maznanie, stále pradie a spríjemňuje nám každú chvíľku. Som rada, že som opäť našla zmysel života a dúfam, že Bagi (Bagheera, toto meno už dostala u bývalej majiteľky a podľa mňa je skvelé) bude so mnou čo možno najdlhšie.

Dnes som už v oblasti mačiek o dosť viac skúsená. Pravidelnými návštevami rôznych diskusných fór a internetových stránok som nadobudla informácie, ktoré vedia len veľkí milovníci. Idem do veľkých detailov- porovnávam kvalitu krmiva a vymieňam si skúsenosti s inými chovateľmi. Často mi pomáha aj internetový obchod 4labky v ktorom si môžem prezrieť všetko, čo je pre mačičky určené. O Bagi sa snažím starať najlepšie už odmalička takže dúfam, že sa mi to podarí a bude šťastná po celý svoj život.

Pridal: Petushka | 20. júna 2007 o 21:24 | Počet zobrazení: 1893

Podpor autora článku, že zahlasuješ za neho na hlasovacích stránkach: pošli na vybrali.sme.sk


Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.

Váš nick:
Heslo:

Nebol pridaný žiaden komentár.